­ İL PROJELERİ | BOLU
İl Adı Projeyi Düzenleyen Kuruluş Açıklama Detay
BOLU KÖROĞLU DAĞI KÜLTÜR ve TURİZM KORUMA ve GELİŞİM BÖLGESİ 22.08.2015 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak ilan edildi.
...Devamını Oku
Kültür ve Turizm Bakanlığı
...Devamını Oku
Bolu Karacasu Termal Turizm Merkezinden başlayarak, Gölcük, Aladağ, Taşlıyayla, Seben Gölü ile doğuda Kartalkaya ve Köroğlu Dağı Turizm Alanının tamamını kapsayacak şekilde toplam 55 bin hektar alanın termal, kış ve doğa turizmine yönelik olarak “KÖROĞLU KÜLTÜR ve TURİZM KORUMA ve GELİŞİM BÖLGESİ” adı ile ilan edilmesi amacıyla Bakanlığımız, Valiliğimiz ve Müdürlüğümüz işbirliğinde yürütülen çalışmalar tamamlanmıştır. İlgili kurumlardan alınan görüş, bilgi ve belgeler doğrultusunda Bakanlığımızca yürütülen ilan çalışmaları tamamlanarak, 22.08.2015 tarih VE 29453 sayılı Resmi Gazetede Bakanlar Kurulu Kararı ile Bolu Köroğlu Dağı Turizm Alanı”nın ismi “BOLU KÖROĞLU DAĞI KÜLTÜR ve TURİZM KORUMA ve GELİŞİM BÖLGESİ ” olarak değiştirilmiş ve sınırları (I) sayılı krokide gösterildiği şekilde yeniden tespit edilmiştir.
...Devamını Oku
Bolu İli turizm personeline kişisel gelişim seminerleri 2017 aylık programı
...Devamını Oku
Bolu Valiliği, Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Bolu Belediyesi, Elginkan Vakfı, BAKTOD.
...Devamını Oku
Bolu'ya gelerek tesislerde konaklayan yerli ve yabancı turistlerin ilimizden memnun ayrılmalarını ve tekrar ilimizi ziyaret etmelerini sağlamak amacıyla Bolu ili turizm sektöründe turizm ve yerel belgeli olarak faaliyet gösteren işletme çalışanlarının eğitimine yönelik bir proje geliştirilerek Bolu Valiliğinde bir protokol imzalandı. Bolu Valiliği, Bolu Belediye Başkanlığı, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Batı Karadeniz Turizm Otelciler Derneği, Elginkan Vakfı ve Tabiatın Kalbi Bolu Turizm Derneği arasında imzalanan protokolle Bolu ilinin turizm sektöründe hizmet veren tesislerde görev yapan yönetici ve her kademedeki personele 2016 yılı boyunca uzman eğitimciler tarafından 21 ayrı konuda verilen kişisel gelişim seminerleri, 29 Kasım 2016 tarihinde düzenlenen "PAZARLAMA İLETİŞİMİ, HALKLA İLİŞKİLER, REKLAM VE TANITIM" konulu seminer ile tamamlanmıştır. 2017 yılında da her ay 1 konuda kişisel gelişim seminerlerine devam edilecektir. Seminerlere başvurular: http://basvuru.boluelginkanvakfi.org.tr/ adresinden yapılabilmektedir.
...Devamını Oku