­ İL PROJELERİ | AĞRI
İl Adı Projeyi Düzenleyen Kuruluş Açıklama Detay
Ağrı Güzel Sanatlar Projesi
...Devamını Oku
Kalkınma Bakanlığı tarafından SODES kapsamında finanse edilen ve Ağrı Valiliği koordinasyonunda Müdürlüğümüzce yürütülmekte olan “Ağrı Güzel Sanatlar Projesi” kapsamında Ocak 2013 – Haziran 2013 tarihleri arasında Ağrı Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Müdürlüğü hizmet binasında düzenlenecek olan müzik kurslarımızda; Bendir, Bağlama, Klasik Gitar, Keman ve Piyano branşlarında eğitimler verilecektir. Çeşitli ödüllerin verileceği kurslar sonunda, İshak Paşa Sarayında kursiyerlerimizin kendilerini gösterebilecekleri müzik dinletisi programı düzenlenecektir. Bu proje ile gençlerimize çeşitli müzik enstrümanları ile kendilerini ifade edebilmeleri imkanı tanınmaktayız. Kursiyerlerimizin müzik enstrümanları ve malzemelerinin sağlanacağı “Ödüllü Projemize” tüm gençlerimizi bekliyoruz. Kursiyer adayları başvurularını Ağrı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde görevli Proje Koordinatörümüz Osman ÇOÇAK’ a yapılabilecektir. Proje devam ediyor.
...Devamını Oku
Ağrı Kültür ve Sanat Günleri
...Devamını Oku
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
...Devamını Oku
İlimiz merkezinde yaşayan, kültüre ve sanata meraklı 76 gencimize, bağlama, keman, fotoğrafçılık, halk oyunları ve tiyatro kursları düzenlenecektir. Kurslar sonucunda İlimizin 7 ilçesini kapsayan geniş katılımlı bir şenlik düzenlenecektir.
...Devamını Oku
Hamur İlçe Halk Kütüphanesi Mekan Tahsisi
...Devamını Oku
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
...Devamını Oku
İlçe Kaymakamlığı ile işbirliği ile İlçe Özel İdaresine ait binada yapılacak tahsis ve tadilatlar sonrası ferah bir mekanda öğrencilerin çalışma ve araştırma yapmaları için Yeni kütüphane çalışmaları devam etmektedir.
...Devamını Oku
İshak Paşa Sarayı Çevre Düzenleme Uygulama İşi
...Devamını Oku
Bakanlığımız KVMGM koordinesinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
...Devamını Oku
İshak Paşa Sarayı Çevre Düzenleme Projeleri Van Koruma Kurulu Bölge Müdürlüğünce onaylandı. Söz konusu alanların bir bütün olarak değerlendirilip alanın bir bütün olarak turizme kazandırılması hedeflenmektedir. Saray Has Bahçenin düzenlenmesi, saraydan çıkan değerli taşların ziyarete sunulması, sarayın işlevselliği yönünde çalışmaları yapılması bölge turizmine ciddi katkı sunacaktır.
...Devamını Oku
Tutak İlçe Halk Kütüphanesi Yenileme Projesi
...Devamını Oku
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
...Devamını Oku
Eski binanın depremsellik raporunun çürük çıkması nedeniyle yeni mekan kiralanarak, kitap koleksiyonun zenginleştirilerek okuyucu hizmetine açılması.
...Devamını Oku
Gezici Sinema Projesi
...Devamını Oku
Bu projemizde en büyük amacımız yerleşim yerlerine uzak köylere, kasabalara gezici sinemayı götürerek insanımızın bu kültür sanat etkinliğinden bir nebze de olsa faydalanmasını sağlamaktır. İlçelerinde sinema salonu bulunmayan ilimizde bu proje ile söz konusu sinemanın uzaklara götürülme eksikliğinin giderilmesi hedeflenmektedir. Ayrıca sinemaya gitme imkanı bulamayan köyde ve şehrin kenar mahallelerinde yaşayan kitlenin sinema ile buluşturulması sağlanacaktır.
...Devamını Oku
Eleşkirt İlçe Halk Kütüphanesi yeni binasına taşınma projesi
...Devamını Oku
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
...Devamını Oku
İlçe Kaymakamlığı ile işbirliği ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ait binada yapılacak tahsis ve tadilatlar sonrası ferah bir mekanda öğrencilerin çalışma ve araştırma yapmaları için Yeni kütüphane çalışmaları devam etmektedir.
...Devamını Oku
İshak Paşa Sarayı ve Alandaki Diğer yerler Çevre Düzenleme Projesi
...Devamını Oku
İshak Paşa Sarayı, Ahmed_i Hani Türbesi, Urartu Kalesi ve Saray Mezarlık Mescidi gibi alanların Çevre Düzenleme Projeleri Van Rölöve Müdürlüğü teknik desteği ile devam ediyor. Söz konusu alanların bir bütün olarak değerlendirilip alanın bir bütün olarak turizme kazandırılması hedeflenmektedir. Saray Has Bahçenin düzenlenmesi, saraydan çıkan değerli taşların ziyarete sunulması, sarayın işlevselliği yönünde çalışmaları yapılması bölge turizmine ciddi katkı sunacaktır. Ahmed-i Hani Türbesi'nin bulıunduğu alan ile Urartu Kalesinin çevre düzenin projelendirilmesinde uygulama işinin 2013 mevsimi sonu bitirilmesi planlanmaktadır.
...Devamını Oku
İl Halk Kütüphanesinin Yeni Binasına Taşınması
...Devamını Oku
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinesinde İl Halk Kütüphanesi
...Devamını Oku
Ağrı Kültür ve Kongre Merkezinin 4. Katında yaklaşık 1.500m2 alanda öğrencilerin modern ferah bir mekanda çalışmaları ve araştırmaları için çalışmalar devam etmektedir. Bunun için türünün iyi örnekleri olan Milli Kütüphane, Atatürk Kitaplığı, Bilkent Üniversitesi kütüphaneleri gezilerek yeni bir formatla yeni kütüphane oluşturulacaktır.
...Devamını Oku