­ BEŞKAYALAR TABİAT PARKI-BAŞİSKELE | Kültür Portalı

Beşkayalar Tabiat Parkı-Başiskele - Kocaeli

Kocaeli il sınırları dahilinde yer alan Beşkayalar Tabiat Parkı, vadi boylarında zengin çeşitliliğe sahip bitki örtüsü ve nefes kesen manzarasıyla ziyaretçilerine keyifli zamanlar yaşatmaktadır.

Bu özellikleri yanında, yaban hayatı ve açık hava rekreasyonu yönünden zengin bir potansiyel arz eden yöre, yaylaları, mağaraları, çadırlı kamp alanları ve trekking güzergahları ile de ayrı bir öneme sahiptir.

Ankara, İstanbul, Bursa ve Kocaeli’nin orta yerinde yer alan vadi, hafta sonları gruplar halinde, kamp ve trekking yapmak isteyen ziyaretçilerin akınına uğramaktadır.

Kocaeli Gezilecek Yerler

Manzara-Gezi
Doğa Turizmi
Kocaeli il sınırları dahilinde yer alan Beşkayalar Tabiat Parkı; bölge olarak Adapazarı Orman Bölge Müdürlüğü, Gölcük Orman İşletme Müdürlüğü Servetiye karşı, Servetiye Camii Düzü Köyü, Beşkayalar Mevkii'nde bulunmakta olup İzmit'e 26 kilometre mesafededir. Ulaşımı sağlayan yolun bir bölümü asfalt, bir bölümü de stabilize durumdadır. Keza yöre İstanbul'a 116 kilometre, Bursa'ya 140 kilometre, Adapazarı'na 60 kilometre ve İznik'e 25-30 kilometre uzaklıktadır
Başiskele, Aytepe Köyü/Kocaeli

Konum Bilgileri

Görüntülenme Sayısı : 59214    Eklenme Tarihi : 15 Ocak 2013 Salı    Güncellenme Tarihi : 24 Aralık 2019 Salı