­ ŞAHİN KAYASI | Kültür Portalı

Şahin Kayası - Giresun

Giresun ili, Keşap ilçesi, Karabulduk Beldesine bağlı Armutdüzü köyü sınırları içerisindedir. Dik ve sarp olan bu kayalık, Şahin Kayası olarak adlandırılmaktadır. Kayalık üzerinde yetişen bitki ve ağaçların şekillenmesiyle oluşmuş bir Türkiye Haritası bulunmaktadır. Şahin Kayasının tam ortasında Ankara’nın konumuna denk gelecek yerde büyük bir mağara bulunmaktadır. Tamamen doğal yollardan oluşmuş harita, Türkiye Haritasının ölçülerine birebir uymaktadır. Kayalıkta irili ufaklı bir çok mağara bulunmakta olup, 2006 yılında koruma altına alınan Şahin Kayası, I. Derece Doğal Sit alanı olarak ilan edilmiştir.

Giresun Doğal Türkiye Haritasına Nasıl Gidilir?

Giresun ili, Keşap ilçesi, Karabulduk Beldesi, Armutdüzü köyünde bulunmaktadır. Ulaşım sorunu bulunmamakta olup, Giresun İl olan uzaklığı 50 km dir.

Kaynak : Girisun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Giresun ili, Keşap ilçesi, Karabulduk Beldesi, Armutdüzü köyünde bulunan doğal Türkiye Haritasını ziyaretiniz için Giresun'da konaklayabileceğiniz Bakanlık Belgeli Tesisler'e ulaşmak için tıklayınız. Giresun'dan dönerken alabileceğiniz seyahat hatıraları için tıklayınız.

Manzara-Gezi
Doğa Turizmi
Giresun ili, Keşap ilçesi, Karabulduk Beldesi, Armutdüzü köyünde bulunmaktadır. Ulaşım sorunu bulunmamakta olup, Giresun iline olan uzaklığı 50 km dir.
Karabulduk Beldesi Armutdüzü köyü Keşap / Giresun

Konum Bilgileri

Görüntülenme Sayısı : 3168    Eklenme Tarihi : 27 Mart 2013 Çarşamba    Güncellenme Tarihi : 06 Kasım 2019 Çarşamba