­ AYDINPINAR ŞELALELERİ TABİAT PARKI | Kültür Portalı

Aydınpınar Şelaleleri Tabiat Parkı - Düzce

Düzce Merkez Aydınpınar Köyü sınırları içerisinde bulunan Aydınpınar Şelaleleri Tabiat Parkı, şehir merkezine 10 kilometre mesafededir. Güzeldere ve Samandere Şelaleleri arasında ve yol güzergahı üzerinde bulunan şelale, arka arkaya dökülen 5 ayrı şelale kümesinden oluşmaktadır.

Aydınpınar Şelaleleri Tabiat Parkı, Düzce’nin önemli yürüyüş parkurlarından birine sahiptir. Sağlıklı her insanın yürüyebileceği orta zorluk ve orta zorluğu aşan parkurları vardır. Gürgen, meşe, kestane gibi karışık yapraklı orman ağaçları arasında trekking, foto-safari, çadır kampı yapılabilir. Özellikle mayıs ayında dağ çileği, Ağustos ve Eylül aylarında böğürtlenlerle renklenen vadi, Düzce’ye hakim bir konumdadır.

Kaynak: Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Arşivi

Düzce Gezilecek Yerler

 

Manzara-Gezi
Doğa Turizmi
İstanbul'dan gelenler D-100 Kara yolu yada TEM Otoyolunu kullanarak Gölyaka turnikelerinden, Ankara'dan gelenler D-100 Kara yolu yada TEM Otoyolu Kaynaşlı turnikelerinden Düzce'ye giriş yapabilirler. Düzce'nin 10 kilometre güneyinde bulunan Aydınpınar Şelalesi Düzce Merkez-Aydınpınar Köyü-Aydınpınar Şelaleleri tabelalarından kolayca şelalelere ulaşabilirler.
Yılankaya Mahallesi, 81100 Aydınpınar Köyü, Merkez/DÜZCE
+90 (380)-524-94-33
+90 (380)-524-91-33
https://www.kulturportali.gov.tr
iktm81@kultur.gov.tr

Konum Bilgileri

Görüntülenme Sayısı : 11973    Eklenme Tarihi : 15 Şubat 2013 Cuma    Güncellenme Tarihi : 16 Ocak 2020 Perşembe