­ TOPUK YAYLASI VE GÖLETİ | Kültür Portalı

Topuk Yaylası Ve Göleti - Düzce

Düzce İli Kaynaşlı İlçesi Bıçkıyanı Köyü mevkinde bulunan Topuk Yaylası ve Göleti Düzce’ye 38 kilometre mesafededir. Rakımı 1.280 metre olan yayladan; Abant Gölü, Odayeri Yaylası, Sinekli Yaylası ve Samandere Şelalesi'ne ulaşım imkanı bulunmaktadır. Topuk Yaylası'nda ormanın kokusu, ardından göletle buluşan sarıçam, köknar, kayın gürgen ağaçlarının görüntüsü ile birlikte farklı birçok kuş çeşidinden doğa konseri dinleyerek, patika yollarda bisiklet, gölet çevresinde çadır kampı, trekking, foto-safari vb. aktiviteler yapılabilmektedir.

Yaylada bulunan yayla göleti ortamla bütünlük arz ederek buraya olan ilgiyi arttırmakta, dağdan çıkan kaynak sularıyla beslenen gölette; aynalı sazan, kadıncık ve Hollanda Sarısı gibi balık türleri yaşamakta olup gölette olta balıkçılığı yapma imkanı vermektedir.

Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından hizmete açılan Topuk Yaylası Tesisi dört bir yanı yemyeşil ağaçlar ile çevrili, UEFA standartlarına uygun özellikleri ile spor ve eğlence aktiviteleri için pek çok imkan sunmaktadır.

Düzce Gezilecek Yerler

Yayla
Doğa Turizmi
İstanbul'dan gelenler D-100 Karayolu yada TEM Otoyolunu kullanarak Kaynaşlı turnikelerinden, Ankara'dan gelenler D-100 Karayolu yada TEM Otoyolu kullanarak Kaynaşlı yada Abant kavşağını kullanarak otobandan çıkış yapabilirler. Düzce İli Kaynaşlı ilçesi Bıçkıyanı köyü Mevkiinde bulunan Topuk Yaylası ve Göleti D-100 Karayoluna 10 kilometre mesafededir. Kaynaşlı, Darıyeri-Bakacak mevkiinden hareket ederek Dipsizgöl köyüne giden yoldan devam edip Topuk Yaylasına ulaşabilirsiniz. Yol üzerinde yönlendirme levhaları mevcuttur.
Bıçkıyanı Mevkii/Kaynaşlı/DÜZCE
+90 (380)-547-70-77
+90 (380)-547-70-00
www.fenerbahcetopukyaylasi.org
rezervasyonty@fenerbahce.org

Konum Bilgileri

Görüntülenme Sayısı : 54303    Eklenme Tarihi : 18 Şubat 2013 Pazartesi    Güncellenme Tarihi : 16 Ocak 2020 Perşembe