­ SEYİR TEPESİ ŞEHİR ORMANI | Kültür Portalı

Seyir Tepesi Şehir Ormanı - Denizli

Seyir Tepesi Şehir Ormanı, Çamlık Parkı ve Pamukkale Üniversitesi kampüsünün üst tarafında, şehir merkezinde yer alıyor.

405 bin metrekarelik alanda kurulan Seyir Tepesi'nde 27 metrelik dev horoz heykeli en çok rağbet gören noktalardan biridir. Seyir Tepesi Denizli manzarasını farklı bir şekilde izleme imkanı sunan seyir salıncağının yanı sıra, 725 metre mesafeli ve 5 duraklı "Zipline Kuleleri", 680 metre uzunluğundaki 40 araç kapasiteli "Dağ Kızağı", 36 oyunlu, 3 katlı ve 10 metre yüksekliğe sahip "Macera Parkuru" ile macera severlerin ilgisini çekiyor.

Ayrıca milli ve manevi değerlerin vurgulandığı "Turan Yolu" ile de 2 bin yıllık Türk tarihi içerisinde kurulmuş 16 devletin bilgileri sunuluyor. Turan Yolu, yukarıdan aşağıya doğru bir iniş değil, aşağıdan yukarıya doğru bir çıkış şeklinde tasarlanarak, sürekli zirveye doğru bir tırmanışın mesajı verilmeye çalışılmış. En son noktaya varıldığında ziyaretçileri Gazi Mustafa Kemal Atatürk karşılıyor. Oradan adımınızı sonsuzluk işaretiyle kurgulanmış olan, "Sonsuz Bahçe" ile 2000 yıllık bilinen Türk tarihinde kurulmuş olan bütün Türk İmparatorluklar belirli tarihlerde sonlandı ancak Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet payidar kalacaktır mesajı verilmeye çalışılmış. Günün yorgunluğunu atmak isteyenler için "Şelale Park" en iyi seçenekler arasında yer alıyor.  Kamp ve piknik alanlarının yer aldığı seyir tepesini ziyaretiniz sırasında Seyr-Et Restoran’daki eşsiz lezzetleri de tadabilirsiniz.

Denizli gezilecek yerler

Kaynak: Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Park
Doğa Turizmi
Şahsi aracınızla PAÜ Teknokent kampüsündeki Denizli Orman Bölge Müdürlüğü binasından düz devam ederek ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma ile PAÜ-Kampüs minibüslerine binerek ulaşabilirsiniz.
Kınıklı Mahallesi Kent Ormanı Pamukkale/Denizli

Konum Bilgileri

Görüntülenme Sayısı : 48775    Eklenme Tarihi : 01 Şubat 2023 Çarşamba    Güncellenme Tarihi : 01 Şubat 2023 Çarşamba