­

ERZURUMUN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 100. YILI | Türkiye

Etkinlik Bilgileri

Zafer Haftası Etkinlikleri
12 Mart 2018 Pazartesi - 08:00    ~    16 Mart 2018 Cuma - 23:59
Ulusal
Erzurum Valiliği
Murat Paşa mahallesi Ömer Nasuhi Bilmen caddesi No:15 Yakutiye / Erzurum
Erzurum'un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yıl Dönümü Kutlama Törenleri 12 Mart 218 Pazartesi günü başlayacak, aynı gün 24:00'da sona erecektir.

ERZURUM'UN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 100. YILDÖNÜMÜ KUTLAMA PROGRAMI

Erzurum'un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yıl Dönünü Kutlama Törenleri 12 Mart 2018 Pazartesi günü saat 08.00'de başlayacak, aynı gün saat 24.00'de sona erecektir.

Bu süre içerisinde bütün okullar, kamu kurumları, özel kuruluşlar, iş yerleri ile tören alanları bayrak ve Atatürk posterleri ile süslenecektir.

İSTANBULKAPI'DAN HAVUZBASI'NA YÜRÜYÜŞ

I- Görevliler, sporcular (büyük Türk Bayrağı ile) ve atlı birlikler saat 09.00'da İstanbulkapı Tören Alanına gelmiş ve yerlerini almış olacaklardır.

2- Mülki ve askeri erkan ile protokol yerlerini aldıktan sonra saat 09.30'da sporcuların taşıyacağı büyük Türk Bayrağı eşliğinde törene katılan protokolle birlikte atlı birliklerle beraber yürüyüşle (önde atlı birliksporcular-protokol) Gez Mahallesi-Hastaneler Caddesi'ni izleyerek Havuzbaşı 'na geçilecektir.

ATATÜRK ANITINA ÇELENK SUNMA TÖRENİ ı- 12 Mart 2018 Pazartesi günü Valilik, 9'uncu Kolordu ve Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevlileri çelenklerini en geç saat 09.30'da Havuzbaşı'ndaki Atatürk Anıtına getirmiş ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün görevlendirdiği okullar Bayrak ve Flamalarıyla yerlerini almış olacaklardır.

 1. İstanbul kapıdan yürüyüşle Havuzbaşı'na gelen kortejin tören alanındaki yerlerini aldıktan sonra saat

10.00'da çelenkler, Aziziye Yavuz Selim Yatılı Bölge Ortaokulu Müdür Vekili ve Türkçe Öğretmeni Taner MERAL ve Yakutiye Atatürk Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Funda SUNAY KUTLU'nun çağrısı ile Atatürk Anıtına sunulacaktır.

 1. Çelenklerin sunulmasından sonra saygı duruşu, ardından İstiklal Marşı eşliğinde bayraklar, 9'uncu Kolordu ve Garnizon Komutanlığı görevlilerince çekilecektir.
  • Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mehmet SEKMEN'in şehir adına, günün anlam ve önemini belirten konuşması, - Şiir okunması,
  • Halk oyunları gösterisi,
  • Şiir okunması,
  • Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımının gösterisi,

Mehteran Takımının gösterisinden sonra buradaki tören sona ermiş olacaktır.

 1. Bütün Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Amir ve Müdürleri Çelenk Sunma Törenine katılacaklardır. 

         KARSKAPI ŞEHİTLİĞİ ZİYARETİ

12 Mart 2018 Pazartesi günü Havuzbaşı'ndaki töreni müteakip Protokol ve diğer görevliler Karskapı Şehitliğini ziyaret edeceklerdir. Ziyaret sırasında İl Müftülüğünce ses yayın cihazı kurulacak, Kur'an-ı Kerim okumak ve dua yapmak üzere bir Din Görevlisi görevlendirilecek.

ŞÜKRAN ZİYARETİ

12 Mart 2018 Pazartesi günü saat 16.00'da Büyükşehir Belediye Başkanı ile beraberinde Merkez İlçe Belediye Başkanları ve Büyükşehir Belediye Meclisi üyelerinden oluşan bir heyet 9'uncu Kolordu ve Garnizon Komutanı'nı ziyaret ederek, şahsında Türk Silahlı Kuvvetleri'ne şehir halkının şükran duygularını iletecektir.

 1. AZİZİYE KAYMAKAMLIĞI

Alaca Köyü Şehitleri Anma Programı

        Tarih         : 10 Mart 2018 Cumartesi

        Saat         : 10.30

        Yer          : Alaca Köyü/Aziziye

 1. YAKUTİYE KAYMAKAMLIĞI

Yeşilyayla Şehitlerini Anma Programı

        Tarih       : 10 Mart 2018 Cumartesi

        Saat          : 14.30

        Yer           : Yeşilyayla Köyü/Yakutiye

10 Mart 2018 Cumartesi günü Alaca ve Yeşilyayla Köylerinde düzenlenecek programlarda; Aziziye Kaymakamlığı ile Aziziye Belediyesi (Alaca'da); Yakutiye Kaymakamlığı ile Yakutiye Belediyesi (Yeşilyayla'da), Garnizon Komutanlığı ve Atatürk Üniversitesi Türk-Ermeni İlişkilerini Araştırma Merkezi Müdürlüğünce ortaklaşa icra edeceklerdir.

Atatürk Üniversitesi Öğrencilerinin Alaca ve Yeşilyayla Şehitliğinde icra edilecek Anma Törenlerine otobüslerle taşınması Atatürk Üniversitesi ile birlikte İlgili Kaymakamlık ile İlçe Belediyeleri tarafından sağlanacaktır.

 1. YAKUTİYE KAYMAKAMLIĞI

Yanıkdere Şehitlerini Anma Programı

           Tarih       : 12 Mart 2018 Pazartesi

            Saat          : 14.30

           Yer           : Yanıkdere/Yakutiye

12 Mart 2018 Pazartesi günü Yanıkdere'deki programı, Yakutiye Kaymakamlığı, Yakutiye Belediye Başkanlığı ile Garnizon Komutanlığı ortaklaşa icra edecektir. Yanıkdere Şehitliğinde yapılacak törenlere Kamu Kurum ve Kuruluşlarından birer yönetici katılacaktır.

İDARİ ÖNLEMLER VE DİĞER KONULAR

 1. 12 Mart 2018 Pazartesi günü saat 08.00'den itibaren bütün Resmi ve Özel binalar bayraklarla donatılacak, bayrakların temiz, ütülü ve Bayrak Kanun ve Tüzüğüne uygun olmasına dikkat edilecektir.
 2. Elektrik kesintilerine karşı Aras Elektrik A.Ş. Genel Müdürlüğünce gerekli tedbirler alınacaktır.
 3. Atatürk Anıtı'nda yapılacak törende ses-yayın aygıtı Büyükşehir Belediye Başkanlığınca, kürsü ise İl Milli Eğitim Müdürlüğünce kurulacaktır.
 4. Sağlık İl Müdürlüğünce kutlama haftası süresince tören alanlarında ve program yerlerinde birer ambülans hazır bulundurulacaktır.
 5. 10 Mart 2018 Cumartesi günü Alaca Şehitliği ve Yeşilyayla Şehitiliği, 12 Mart 2018 Pazartesi günü Yanıkdere Şehitliği'ne giden yol ile şehitlik ve büstlerin çevresi Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili Belediye Başkanlığı tarafından temizlik ve bakımı yapılacak, İl Jandarma Kamutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünce şehitliğe giden yolda Şehitlik alanında gerekli emniyet ve trafik tedbirleri alınacaktır.
 6. Alaca Şehitlerini Anma Törenleri Aziziye Kaymakamlığı tarafından, Yeşilyayla Şehitlerini Anma Törenleri ile Yanıkdere Şehitlerini Anma Törenleri Yakutiye Kaymakamlığı tarafından icra edilecektir.
 7. 12 Mart 2018 Pazartesi günü Havuzbaşı'nda yapılacak tören öncesi ve kutlama etkinlikleri haftası süresince program yerleri çevresinde buzlanma ve diğer olumsuzluklara karşı Büyükşehir Belediye Başkanlığınca gerekli tedbir alınacaktır.
 8. İstanbukapı çevresi ve Havuzbaşına kadar olan yol güzergahı Büyükşehir Belediye Başkanlığınca bayraklarla süslenecektir.
 9. 100. Yıl etkinlikleri ve yapılacak olan törenlerin bilboard, raket, şehirdeki elektronik panolar ve otobüslerdeki elektronik duyuru ekranlarında halka duyurusu, Büyükşehir Belediye Başkanlığınca sağlanacaktır.
 10. 100. Yıl etkinlikleri ve yapılacak olan törenleri TRT, özel tv ve özel radyolardan halka duyurulması Valilik İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünce sağlanacaktır.

II- Atatürk Anıtına Çelenk Sunum Töreninde Valilik çelenginin hazırlanması, taşınması ve sunulması için İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığınca tören kıyafetli birer personel (Polis-Asker) görevlendirilecek ve 12 Mart 2018 Pazartesi günü saat 09.30'da Havuzbaşı Atatürk Anıtı Tören alanında hazır bulundurulacaktır. Başkent Protokolünden İlimize gelecek olan devlet Büyüklerinin çelenk sunması halinde ayrıca görevlendirme yapılacaktır.

 1. Törenlerin ve kutlama etkinliklerinin yapılacağı alan ve yollarda emniyet ve trafik önlemleri Merkez Komutanlığı ile İl Emniyet Müdürlüğünce ortaklaşa sağlanacaktır.
 2. Atatürk Anıtında göndere çekilecek bayraklar Büyükşehir Belediye Başkanlığınca temin edilecek ve törenden I gün önce 9'uncu Kolordu ve Garnizon Komutanlığı görevlilerine teslim edilecek olup, bu konunun takibi 9'uncu Kolordu ve Garnizon Komutanlığınca yapılacaktır.
 3. Havuzbaşı'ndaki tören esnasmda Halk Oyunları Topluluğu gösterileri için yöresel kıyafetli müzisyen (davul-zurna) ile halk oyunları ekibi ve ayrıca Mehteran Gösterisi için Mehteran Takımı Büyükşehir Belediye Başkanlığınca görevlendirilecektir.
 4. Havuzbaşı'ndaki törende şiir okumak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğünce 2 öğrenci görevlendirilecek ve şiirler İl Milli Eğitim Müdürlüğünce seçilecektir. Ayrıca buradaki törene, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce görevlendirilecek okullar Bayrak ve Flamalarıyla katılacaklardır.
 5. Sekretarya hizmetlerinin yürütülmesi, Kutlama programı ve davetiyelerin bastırılması ve dağıtılması Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yapılacaktır.
 6. Türkiye Muharip Gaziler Derneği ile Türkiye Harp Malulü Gaziler, 'Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ile Şehit Aileleri Dayamşma ve Yardımlaşma Derneği üyelerini Havuzbaşı'ndaki Çelenk Sunum Törenine, Karskapı Şehitlik Ziyareti ve diğer kutlama programlarına katılmaları İçin Büyükşehir Belediye Başkanlığınca her üç dernek önünden törenlerin icra edileceği 12 Mart 2018 Pazartesi günü saat 09.00'da ve diğer etkinliklerin başlama saatinden bir saat öncesinde birer otobüs kaldırılacak ve bu konunun takibi Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce yapılacaktır.
 7. Karskapı Şehitliği Ziyareti sırasında Şehit Mezarlarına sunulacak karanfiller Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafindan temin edilecektir.
 8. Etkinlikler süresince Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce Olimpiyat Meşalesi yakılacaktır.
 9. Etkinliklerin icra edilmesi için belirlenen salonlar 100. Yıl Kutlamaları için tahsis edilmiş olup, salonların ses-yayın düzeni ve her türlü teknik hizmetler salonların bağlı bulunduğu kurum tarafından sağlanacaktır.
 10. Kendilerine görev verilen Kamu Kurum ve Kuruluşları, programın uygulanmasında gerekli titizliği göstereceklerdir. Program ve Kutlama etkinliklerinden Genel Sorumlu olan kurumlar etkinliklerin düzenlenmesinden birinci derecede sorumlu olacaktır.
 11. Etkinlikler içerisinde yer alan;
  • Kurtuluş Konserinin Erzurum Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve TRT Erzurum Müdürlüğünce ortaklaşa düzenerek gerekli harcamaların yapılması,
  • Tiyatro Gösterisi (Kendini Anlatan Şehir Erzurum)' nin Erzurum Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce düzenlenerek gerekli harcamaların yapılması,
  • "Kurtuluşunun 100. Yılında Fotoğraf ve Belgelerle Erzurum” albümü ile "Kurtuluşunun 100. Yıl Anısına” adlı kitap ve diğer mataryaller Erzurum Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığınca basımı yapılacaktır.
 12. Atatürk Anıtına sunulan çelenkler ilgililerce, 12 Mart 2018 Pazartesi günü saat 24.00'te geri alınmış olacaktır.
 13. Kuruluşlar arası koordine, Valilik Özel Kalem Müdürü tarafından yapılacaktır. 25- Bu program görevliler için emir, halkımıza davetiye niteliğindedir.

KURTULUŞ TÖRENİ, KÜLTÜR-SANAT VE SPORTİF ETKİNLİKLER

Erzurum'un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yıl Dönümü Kutlama Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanacaktır.

KUTLAMA HAFTASI TÖREN VE ETKİNLİKLERİ

Şehit ve Gazilerimiz Adına Mevlid'i Şerif Programı

Tarih                : 09 Mart 2018 Cuma

Saat                 : 11.00 (Cuma Namazı Öncesi)

Yer                  : Lalapaşa Camii

Sorumlu Kurum: İl Müftülüğü/AiIe ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü

Esma-ül Hüsna Sergisi Ziyareti

Tarih                : 09 Mart 2018 Cuma

Saat                  : 14.30

Yer                  : Erzurum Kongre Binası

Sorumlu Kurum: İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Alaca Köyü Şehitlerini Anma Programı

Tarih                : 10 Mart 2018 Cumartesi

Saat                  : 10.30

Yer                 : Alaca Köyü / Aziziye

Sorumlu Kurum: Aziziye Kaymakamlığı

Yeşilyayla Köyü Şehitlerini Anma Programı

Tarih                : 10 Mart 2018 Cumartesi

Saat                  : 14.30

Yer               : Yeşilyayla Köyü / Yakutiye

Sorumlu Kurum: Yakutiye Kaymakamlığı

Kurtuluşun 100. Yıl Gecesi (Matem-i Neşe)

Tarih                : 11 Mart 2018 Pazar

Saat                  : 19.30

Yer                  : Atatürk Üniversitesi Nenehatun Kültür Merkezi

Sorumlu Kurum: Erzurum Kalkınma Vakfı Başkanlığı (ERVAK)

Sabah Namazı Buluşması ve Hatimlerin Duası

Tarih                : 12 Mart 2018 Pazartesi

Saat                 : 05.50 (Sabah Namazı)

Yer                  : Ulu Camii

Sorumlu Kurum: il Müftülüğü

İstanbulkapı'dan Havuzbaşı'na Yürüyüş Tarih   : 12 Mart 2018 Pazartesi

Saat                  : 09.30

Yer                   : İstanbulkapı

Sorumlu Kurum: Erzurum Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü/Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Çelenk Sunum Töreni

Tarih                 : 12 Mart 2018 Pazartesi

Saat                  : 10.00

Yer                   : Havuzbaşı Atatürk Anıtı

Sorumlu Kurum: Erzurum Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü

Şehitlik Ziyareti

Tarih                 : 12 Mart 2018 Pazartesi

Saat                  : 10.30

Yer                  : Karskapı Şehitliği

Sorumlu Kurum: Erzurum Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü/Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Osmanlı Hâkimiyetinin 500. ve Kurtuluşun 100. Yılında Uluslararası Erzurum Sempozyumu

Tarih                 : 12-13 Mart 2018

Saat                  : 11.30

Yer                  : ETÜ İktisat ve Edebiyat Fakültesi Binası Konferans Salonu

Sorumlu Kurum: Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörlüğü

Müslüman Türk Soykırım Sergisi / Eski Erzurum Resimleri Sergisi /

Erzurumlu Kadın Kahramanlar Resim Sergisi Erzurum'da Bulunan Kuş ve Kelebek Fuayesi Sergisi

Tarih                 : 12 Mart 2018 Pazartesi

Saat                 : 13.00

Yer                  : MNG AVM Binası

Sorumlu Kurum: Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü/" Kültür ve Turizm Müdürlüğü

"12 Mart'ta Erzurum" Yerel Gazete sergisi

Tarih                 : 12 Mart 2018 Pazartesi

Saat                 : 14.00

Yer                   : Yakutiye Medresesi

Sorumlu Kurum: İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Yanıkdere Şehitlerini Anma Programı

Tarih                 : 12 Mart 2018 Pazartesi

Saat                  : 14.30

Yer                   : Yanıkdere / Yakutiye

Sorumlu Kurum: Yakutiye Kaymakamlığı

Türk Silahlı Kuvvetlerine Şükran Ziyareti

(Büyükşehir Belediyesi, İlçe Belediyeleri ve Belediye Meclis Üyeleri)

Tarih                 : 12 Mart 2018 Pazartesi

Saat                  : 16.00

Yer                  : 9'uncu Kolordu ve Garnizon Komutanlığı Makamı

Sorumlu Kurum: 9'uncu Kolordu ve Garnizon Komutanlığı/Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Havai Fişek Gösterisi

Tarih                 : 12 Mart 2018 Pazartesi

Saat                  : 19.00

Yer                   : Havuzbaşl

Sorumlu Kurum: Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Kurtuluş Konseri (TRT Avaz Canlı Yayın)

Hazırlayan sunan : Nurullah AKÇAYIR

(Mehmet ÇALMAŞUR-Bülbül-ü Şeyda Ekibi/Esat KABAKLI/Yavuz DEĞİRMENCİ/Azerin/Didem Dilara DUMAN)

Tarih                 : 12 Mart 2018 Pazartesi

Saat                  : 19.30

Yer                  : Atatürk Üniversitesi 15 Temmuz Milli irade Salonu

Sorumlu Kurum: Erzurum Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı/

Büyükşehir Belediye Başkanlığı/TRT Erzurum Müdürlüğü

Erzurum Türkü ve Şiirlerini Seslendirme Final Yarışması

Erzurum Temalı Resim ve Kompozisyon Yarışması Ödül Töreni

Tarih               : 13 Mart 2018 salı

Saat                  : 15.00

Yer                   : Atatürk Üniversitesi Nenehatun Kültür Merkezi

Sorumlu Kurum: il Milli Eğitim Müdürlüğü

Tiyatral Gösteri (Kendini Anlatan Şehir Erzurum)

Tarih               : 13 Mart 2018 salı

Saat                 : 19.30

Yer                  : Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi

Sorumlu Kurum: Erzurum Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı/il Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Panel (İşgalden Kurtuluşa 100. Yılında Erzurum-12 Mart 1918)

(Prof. Dr. Azmi ÖZCAN / Prof. Dr. Erol KÜRKÇÜOĞLU/ Prof. Dr. Murat KÜÇÜKUĞURLU)

Tarih                 : 14 Mart 2018 Çarşamba

Saat                  : 14.00

Yer     : İbrahim Erkal Dadaş Kültür ve Sanat Merkezi Sorumlu Kurum: Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü

Erzurumlu Şairler şiir Dinletisi

Tarih                 : 14 Mart 2018 Çarşamba

Saat                  : 19.00

Yer                   : İl Müftülüğü Konferans Salonu

Sorumlu Kurum: İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Erzurum'da Yükseköğretim Gören Yabancı Misafir Öğrencilerden Erzurum Şiirleri

Tarih                 : 15 Mart 2018 Perşembe

Saat                  : 14.00

Yer                  : Atatürk Üniversitesi Mavi Salon

Sorumlu Kurum: İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Yakutiye Gençlik Merkezi Halk Müziği Korosu Gösterisi

Tarih                 : 15 Mart 2018 Perşembe

Saat                 : 16.00

Yer                 : Yakutiye Erzurum Lisesi Kültür Sitesi Salonu

Sorumlu Kurum: Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü

Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi Tiyatro Gösterisi (Aşığız İstiklale)

Tarih                 : 15 Mart 2018 Perşembe

Saat                 : 19.00

Yer                  : İbrahim Erkal Dadaş Kültür ve Sanat Merkezi

Sorumlu Kurum: Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Bando ve Mehteran Takımının Birlikte Konseri

Tarih                 : 17 Mart 2018 Cumartesi

Saat                 : 14.00

Yer                  : İbrahim Erkal Dadaş Kültür ve Sanat Merkezi

Sorumlu Kurum: 9'uncu Kolordu ve Garnizon Komutanlığı/Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Erzurum Resimleri Yarışması Ödül Töreni

(Erzurum'u En İyi Sen Anlat)

Tarih                 : 17 Mart 2018 Cumartesi

Saat                 : 14.00

Yer                  : İbrahim Erkal Dadaş Kültür ve Sanat Merkezi

Sorumlu Kurum: İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Kompozisyon Yarışması Ödül Töreni

(Erzurum'u En İyi Ben Anlatırım)

Tarih                 : 17 Mart 2018 Cumartesi

Saat                  : 14.00

Yer                  : İbrahim Erkal Dadaş Kültür ve Sanat Merkezi

Sorumlu Kurum: İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Sportif Etkinliklerde Dereceye Giren Sporculara Ödül Töreni

Tarih                 : 17 Mart 2018 Cumartesi

Saat                   : 14.00

Yer                   : İbrahim Erkal Dadaş Kültür ve Sanat Merkezi

Sorumlu Kurum: Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü

ETKİNLİKLER SÜRESİNCE DAĞITILACAK KÜLTÜREL MATERYALLER

 "Kurtuluşunun 100. Yılında Fotoğraf ve Belgelerle Erzurum” Albümü

Sorumlu Kurum : Erzurum Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı /

9.'uncu Kolordu ve Garnizon Komutanlığı / Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörlüğü  "Kurtuluşunun 100. Yıl Anısına Erzurum" Kitabı

Sorumlu Kurum : Erzurum Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı / Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü

 "Erzurum Türküleri 100. Yıl Hatırası” Albümü (CD)

Sorumlu Kurum : İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Erzurum Tarihi Eserler Kartpostalları

Sorumlu Kurum : İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

 12 Mart Erzurum'un Kurtuluşunun 100. Yıl Anısına Gazete Çıkarılması

Sorumlu Kurum : İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü / Erzurum Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı

SPORTİF ETKİNLİKLER

12 Mart Curling Kurtuluş Kupası

Tarih                 : 10-11 Mart 2018

Saat                   : 09.00

Yer                   : Curling Salonu

Sorumlu Kurum: Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü

Kurtuluş Kupası Masa Tenisi Turnuvası

Tarih                 : 10-11 Mart 2018

Saat                  : 09.00

Yer                   : Yakutiye Spor Salonu

Sorumlu Kurum: Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü

Badminton Kurtuluş Kupası

Tarih                 : 10-11 Mart 2018

Saat                  : 09.00

Yer                  : Şehit Yakup Sürücü Spor Salonu

Sorumlu Kurum: Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü

12 Mart Eskrim Kurtuluş Kupası

Tarih               : 10-11 Mart 2018

Saat                 : 10.00

Yer                  : Yakutiye Spor Salonu

Sorumlu Kurum: Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü

12 Mart Tenis Kurtuluş Kupası

Tarih               : 10-14 Mart 2018

Saat                  : 10.00

Yer                  : Olimpiyat Parkı Tenis Kortları

Sorumlu Kurum: Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü

Halter Kurtuluş Kupası

Tarih                : 10 Mart 2018 Cumartesi

Saat                  : 11.00

Yer                  : Erzurumspor Salonu Yanı Halter Salonu

Sorumlu Kurum: Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü

Erzurum'un Kurtuluşu Atletizm Yarışları

Tarih                : 12 Mart 2018 Pazartesi

Saat                  : 10.30

Yer                : Kazım Karabekir Stadı-Üniversite Kavşağı-Havuzbaş (Yol Koşusu)

Sorumlu Kurum: Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü

(Bu program; 05 Mayıs 2012 tarih ve 28283 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 2012/3073 sayılı Ulusal ve Resmi Bayramlar İle Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliğine dayanılarak hazırlanmıştır.)

İL KUTLAMA KOMİTESİ

Konum Bilgileri

Görüntülenme Sayısı : 12087    Eklenme Tarihi : 08 Mart 2018 Perşembe    Güncellenme Tarihi : 15 Mart 2018 Perşembe