­

5. ULUSLARARASI FOLKLOR FESTİVALİ | Türkiye

Etkinlik Bilgileri

Kültür ve Sanat Festivali
28 Ağustos 2019 Çarşamba - 19:00    ~    31 Ağustos 2019 Cumartesi - 23:00
Uluslararası
Kepez Belediyesi
Etkinlik Başlangıç Yeri (Başlangıç Kortej): Mehmet Akif Caddesi Kepez / ANTALYA ---- Dokumapark Gösteri: Dokumapark Fabrikalar, Namık Kemal Bulvarı No: 225 Kepez / ANTALYA ---- İletişim: Kepez Belediyesi Teomanpaşa Mahallesi Yeşilırmak Caddesi No:4 Kepez / ANTALYA --- Tel: 444 60 07 / (0242) 310 58 58 --- E-posta : info@kepez-bld.gov.tr ---- Web Adresi: www.kpz-bld.gov.tr / www.kepezkultur.com
Kepez Belediyesi’nin düzenlediği; dünyanın ve Türkiye’nin folklor renklerini buluşturan 5. Uluslararası Folklor Festivali, 28 Ağustos Çarşamba günü başlıyor. Dünya’nın ve Türkiye’nin folklor renklerini buluşturan 5. Uluslararası Folklor Festivali, 28-29-30-31 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek. Ev sahibi Kepez Belediyesi, dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından katılacak profesyonel toplulukları ağırlayacak. Farklı yöre ve kültürlerin geleneksel oyunlarının sergileneceği festival, 4 gün boyunca Antalyalılara görsel bir şölen sunacak. Festivale, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Moldovya, Gürcistan, Azerbaycan, İran, Bulgaristan, Burundi, Senegal, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Gana ve Romanya katılacak. Hakkari, Aydın, Gümüşhane, Denizli, Diyarbakır, Ankara, Iğdır, Van, Burdur ve Bursa gibi Türkiye’nin bir çok ilinden folklor ekipleri de festivale katılım sağlayacak (https://www.kepez-bld.gov.tr/news.php?id=7444/Dunyanin-folklor-renkleri-Kepezde-bulusuyor).

Kepez Belediye meclis salonunda festival ekiplerinin kabuluyle başlayacak olan 5. Uluslararası Folklor Festivali, Mehmet Akif Caddesi’nde saat 19.00’daki kortej yürüyüşü ile devam edecek. Geleneksel kıyafetleri ile katılacak olan ekipler, aynı saatte Özdilek AVM önünde gösteri yapacak. Konuk ekipler açılış günü saat  21.00’da Dokumapark, Yenidoğan Mahallesi (Pazartesi pazarı yanı) ve Çamlıbel Mahallesi’nde (Kültür Çadırı yanı) gösteriler yapacak. Festivalin ikinci günü ise saat 20.00’da, kortej (MarkAntalya-Kapalıyol-Cumhuriyet Meydanı güzergahı) düzenlenecek. Saat 21.00’da Cumhuriyet Meydanı, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi (Muhtarlık yanı), Zafer Mahallesi (Cumartesi Pazarı), 30 Ağustos Cuma günü ise; Gülveren Mahallesi (Muhsin Yazıcıoğlu Parkı yanı), Atatürk Mahallesi (Yeşil Alan), Baraj Mahallesi (Atila Nizam Parkı), renkli gösterilere sahne olacak. 31 Ağustos Cumartesi sona erecek festivalin gala gecesi saat 21.00’da Kepez Kent Meydanı’nda yapılacak. Varsak Karşıyaka Mahallesi, Ahmet Çeşme Caddesi (Varsak Karakolu karşısı) ve Altınova ASM yanında aynı saatte yapılacak gösterilerle Kepez’in her köşesi dünyanın folklor renkleri ile buluşacak (https://www.kepez-bld.gov.tr/news.php?id=7444/Dunyanin-folklor-renkleri-Kepezde-bulusuyor).

Konum Bilgileri

Görüntülenme Sayısı : 1147    Eklenme Tarihi : 22 Ağustos 2019 Perşembe    Güncellenme Tarihi : 23 Ağustos 2019 Cuma