­ EDİRNE, BU MERKEZDEN TANITILACAK ! | Kültür Portalı

Edirne, Bu Merkezden Tanıtılacak ! - Edirne

Edirne Tanıtım Merkezi, Selimiye Camii Yazma Eserler Kütüphanesi'nin altında hizmete açılıyor. Merkez, yaklaşık bir hafta içerisinde açılacak.
Haber ve Duyurular
05.06.2017
Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
Edirne Tanıtım Merkezi, Selimiye Camii Yazma Eserler Kütüphanesi'nin altında 1 hafta içerisinde hizmete girecek. Merkez, Edirne'ye gelen turistlerin, yoğun turist alan yerleri gezerken, diğer tarihi ve turistik mekanları da tanımasını sağlayacak. ''EDİRNE'NİN ÇOK İLGİ GÖRMEYEN TARİHİ MEKANLARINI TANITMAK İSTİYORUZ'' Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, merkezin yapılış amacının Edirne'nin diğer tarihi, turistik ve kültürel yerlerini de bu merkezde gelen turistlere tanıtmak olduğunu belirterek; “Genellikle Edirne'ye gelen turistler Selimiye Camii için geliyorlar. Yılda ortalama 1 buçuk milyon insan Selimiye Camii'ni ziyaret etmekte. Edirne Tanıtım Merkezi'nin yapılma amacı, bu insanlara Edirne'nin diğer tarihi, turistik ve kültürel yerlerini bu merkezde göstermek. Bunu yapmamızın amacı da başka bir zamanda, başka bir organizasyonda kendilerinin ya da ailelerinin Edirne'ye gelerek diğer tarihi, turistik ve kültürel yerlerini görmelerini sağlamak istiyoruz.” dedi.
http://aa.com.tr/tr/ramazan-2017/eski-payitahtta-sultan-yadigari-camilere-ramazan-ilgisi/834220

Konum Bilgileri

Görüntülenme Sayısı : 360    Eklenme Tarihi : 05 Haziran 2017 Pazartesi    Güncellenme Tarihi : 05 Haziran 2017 Pazartesi