­ TURİZM HAFTASI ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVESİNDE İLİMİZ GENELİNDE İNANÇ TURİZMİNE YÖNELİK BİR GEZİ DÜZENLENDİ… | Kültür Portalı

Turizm Haftası Etkinlikleri Çerçevesinde İlimiz Genelinde İnanç Turizmine Yönelik Bir Gezi Düzenlendi… - Düzce

Düzce Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonunda, Düzce İl Müftülü işbirliği ile gerçekleştirilen gezide, Kaynaşlı Karaçalı Orhangazi Camii, Konuralp Türbesi, Akçakoca Çayağzı Orhangazi Camii, Akçakoca Merkez Camii, Göktepe Köyü Camii, Cumayanı Camii, Hemşin Köyü Camii, Uğurköyü Yeni Meze Camii, Gümüşova Dede Koru Türbesi, Çilimli Yukarı Karaköy Şeyh Aliyyü-l Muslihiddin Hazretleri ve Oğulları ve Torunları Türbeleri ziyaret edildi.
Haber ve Duyurular
20.04.2016
Ulusal
Düzce Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
İlimiz dini mimari örneklerinin yoğun olarak görüldüğü bir bölgedir. İnanç turizmine yönelik birçok cami, mezar ve türbe bulunmaktadır. Bunlardan farklı mimari teknikler kullanılarak inşa edilmiş çantı tipi Cuma camileri en fazla dikkat çekenler arasındadır. Bu bağlamda Turizm haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen gezi ile toplumumuzda kültür ve turizm potansiyellerine olan ilgiyi ve farkındalığı arttırmak hedeflenmiştir. Düzce İl Müftülüğü, Kaynaşlı Müftülüğü, Düzce ve Akçakoca Turizm Derneği Başkanlıkları, Asil Tur, Mengencik Köyü okulu öğrencileri ve Çam köyünden katılımcılarla gerçekleştirilen program, 19 Nisan Salı günü saat 05.30’da Kaynaşlı Karaçalı Orhangazi Camii’nde sabah namazının kılınması ve kahvaltıyla başladı. Grup, Konuralp Türbesi, Konuralp Müzesi ve Antik Tiyatronun ziyaret edilmesiyle ardından Akçakoca ilçemize giderek burada önce Fakllı Mağarası, Çayağzı Orhan Gazi Camii, Akçakoca Merkez Camii, Göktepe Köyü camii, Cumayanı Camii ve HemşinKöyü Camii’ni ziyaret ettiler. Ardından Gümüşova ilçemizde bulunan Dede Koru Türbesi ve Çilimli Yukarı Karaköy Şeyh Aliyyü-l Muslihiddin Hazretleri ve Oğulları ve Torunları Türbeleri ziyaretleri gerçekleştirildi.

Konum Bilgileri

Görüntülenme Sayısı : 642    Eklenme Tarihi : 20 Nisan 2016 Çarşamba    Güncellenme Tarihi : 20 Nisan 2016 Çarşamba