­ HAMAMBOĞAZI TERMAL TURİZM TESİSLERİ | Kültür Portalı

Hamamboğazı Termal Turizm Tesisleri - Uşak

Hamamboğazı termal turizm alanı doğa ile içe içe olmanın yanı sıra, İzmir-Ankara kara yolu üzerinde, Uşak Havalimanı ve Zafer Havalimanına yakın mesafede olması ile de ulaşım yönünden önemli  bir avantaja sahiptir. Saniyede 268 litre debisi ve 68 derece sıcaklığı ile önemli bir potansiyele sahip olan Hamamboğazı termal turizm alanında, Bakanlığımız tarafından 18 parsel turizm tesis alanı olarak onaylanmıştır. Bu parseller yatırımcılarını beklemektedir. Banaz Belediyesi ilk büyük adımı atarak, doğa harikası bu güzel alanda Banaz Belediyesi Termal Tesislerinin yapımını tamamlamıştır.

Kişibaşına günlük su tüketimi 700 lt.olarak kabul edilen kaplıca, günde 12.000 kişiye hizmet verebilecek kapasitedir. Bunların % 75’i tesislerde konaklayacağı varsayımla en az 300 nitelikli yatağa ihtiyaç duyulacaktır. Geri kalan, günübirlik kullanıma ayrılmıştır.

Özellikleri: Fiziko-kimyasal ile bakteriyolojik analizleri yapılmış, sağlık yönünden çok yararlı olduğu görülmüştür. Mide, karaciğer, kağırsak ve özellikle kronik dejeneratif romatizmal hastalıklara iyi geldiği tespit edilmiştir.

Kaynak: www.usak.gov.tr

www.banaz.gov.tr

Konum Bilgileri

Görüntülenme Sayısı : 4436    Eklenme Tarihi : 25 Eylül 2019 Çarşamba    Güncellenme Tarihi : 02 Ekim 2019 Çarşamba