­ "EDİRNE'NİN KÜLTÜR VE TURİZM POTANSİYELİ: TARİHİ, KÜLTÜREL, DOĞAL VE GASTRONOMİ ÖZELLİKLERİ" KONFERANSI | Kültür Portalı

"Edirne'nin Kültür Ve Turizm Potansiyeli: Tarihi, Kültürel, Doğal Ve Gastronomi Özellikleri" Konferansı - Edirne

İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın Ahmet HACIOĞLU bugün Trakya Üniversitesi Türkçe ve Sosyal Bilgiler Eğitim Bölümü öğrencilerine "Edirne'nin Kültür ve Turizm Potansiyeli: Tarihi, Kültürel, Doğal ve Gastronomi Özellikleri" konulu bir konferans verdi.
Haber ve Duyurular
11.12.2017
Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
TÜ Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte yaptığı konuşmada, Edirne’nin tarihi ve kültürel yapısıyla öne çıkan bir şehir olduğunu, bin 390 tescilli tarihi eseriyle de İtalya’nın Floransa kentinden sonra metrekareye göre en çok tarihi esere sahip ikinci şehir olduğunu belirtti. Edirne’nin farklı medeniyetlere ve dinlere ev sahipliği yapmış bir kent olduğunu vurgulayan Hacıoğlu, “Edirne Trak, Roma, Bizans ve Osmanlı medeniyetlerinin izlerini taşıyan bir kent. Bu izleri kentin herhangi bir yerinde görmek mümkün. Edirne, Osmanlı medeniyetinin şekillendiği yer. Doğduğu yer Bursa ama medeniyetin şekillendiği yer Edirne’dir. Cihan imparatorluğunun doğduğu yerdir Edirne. Devletten imparatorluğa giderken etkili olan en önemli kişi Edirneli Fatih Sultan Mehmet’tir.” ifadelerini kullandı.

Konum Bilgileri

Görüntülenme Sayısı : 569    Eklenme Tarihi : 11 Aralık 2017 Pazartesi    Güncellenme Tarihi : 11 Aralık 2017 Pazartesi