­

INSTAGRAM FOTOĞRAF YARIŞMASI | Türkiye

Etkinlik Bilgileri

Yarışma
01 Ocak 2019 Salı - 00:00    ~    18 Ocak 2019 Cuma - 00:00
Ulusal
Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
YARIŞMA İLETİŞİM: Fatih Mehmet ÖZDEMİR Instagram: @fatih_mehmet_ozdemir E-posta: fatihmehmetozdemir1@gmail.com
Edirne, üç nehrin (Arda-Meriç-Tunca) kucakladığı benzersiz bir coğrafyada tarih öncesi, Roma, Bizans ve Osmanlı’ya ait binlerce yıllık tarih ve kültür mirasını bugüne taşıyan, Osmanlı İmparatorluğunun ikinci başkenti, Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı, bir Anıtkent ve Dünyada metrekareye düşen tarihi eser bakımından ikinci şehir. Sultanların Şehri, Şehirlerin Sultanı Edirne’de bulunan ve 100 yıl üzerinde tarihi geçmişe sahip eserlerin fotoğraflarını bekliyoruz.

YARIŞMA KONUSU : Edirne’nin 100 Yaş ve Üzeri Eserleri”

YARIŞMA ŞARTNAMESİ:

1-Yarışmaya katılım ücretsizdir.

2-Yarışma çerçevesinde katılacak fotoğrafların Edirne il sınırları içerisinde çekilmiş olması şarttır. Gerekirse katılımcıdan kanıtlayıcı başka fotoğraflar göndermesi istenebilir.

3-Yarışma sadece Instagram platformu üzerinden düzenlenmektedir.

4-Yarışma; seçici kurul üyeleri, Edirne Kültür ve Turizm Müdürlüğü personeli ve birinci derece yakınları haricinde profesyonel veya amatör tüm fotoğraf severlere açıktır.

5-Fotoğraflarda renk düzenlemesi dışında dijital manipülasyonlar kabul edilmez. Keskinlik, kontrast, saturasyon gibi basit müdahalelerin dışında tamamen bilgisayar yazılımları ile oluşturulmuş veya olmayan bir nesne/objenin eklendiği/çıkartıldığı fotoğraflar kabul edilmeyecektir.

6- Yüklenecek fotoğraflarda adet sınırı olmamakla birlikte, en fazla 5 fotoğraf yüklenmesi uygun olur. Katılımcıların, Instagram hesabına yükledikleri fotoğrafların yarışma başlangıç tarihi itibari ile (01/01/2019) kendi Instagram hesabından yayınlanması gerekmektedir. Daha önce yayınlanmış fotoğraflar değerlendirmeye alınmayacaktır.

7- Yarışmaya katılacak fotoğraflarda, @edirnekulturturizm Instagram hesabının etiketlenerek takip edilmesi ve fotoğrafların açıklama kısmına  #edirnekulturturizm hashtag’inin yazılması gerekmektedir.

8- Yarışmaya katılanların yarışma sonuçlanana kadar Instagram kullanıcı/hesap isimlerini değiştirmemeleri ve Instagram hesaplarının herkese açık olması gerekmektedir. Gönderileri gizli olan kullanıcılar @edirnekulturturizm ve #edirnekulturturizm etiketlerini kullanarak hesaplarından fotoğraf paylaşsalar dahi, fotoğrafı görünmeyeceği için yarışmaya katılmamış sayılacaklardır.

9-Yarışmaya katılan fotoğrafların üçüncü kişilerin fikri mülkiyet haklarını ihlal etmemesi, kamu düzenini bozucu, zararlı ve kötü alışkanlıkları özendirici, genel ahlak ve adaba aykırı olmaması, suç teşkil etmemesi, herhangi bir şekilde üçüncü kişilerin reklamı amacını taşımaması gerekmektedir. Bu konudaki her türlü hukuki ve cezai sorumluluk katılımcılara aittir.

10- Yarışma sonuçları açıklanmadan önce kazananlara Instagram profilleri üzerinden ulaşılacak, iletişim ve fotoğraf bilgileri kontrol edilecektir. Bu süreçte cevap alınamayan kullanıcıların yerine yedek kazananlar alınacaktır.

11-  Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.

12- Yarışmayı düzenleyen Edirne Kültür ve Turizm Müdürlüğü yarışma şartnamesinde düzenleme, ekleme/çıkarma ve iptal etme hakkını saklı tutar. Bu konuda katılımcıların itiraz etme hakkı bulunmamaktadır.

13-Bu yarışmanın Instagram platformu ile direkt bir ilgisi bulunmamaktadır. Instagram’ın yapacağı değişiklikler ve düzenlemeler yarışmanın seyrini değiştirebilir. Bu sebeple düzenleyici kurum sorumlu tutulamaz.

14- Tüm yarışma şartlarını eksiksiz yerine getiren katılımcıların fotoğrafları ön eleme sonrası seçici kurula sunulacak ve ödül kazananlar belirlenecektir.

15-Yarışma sonrası düzenlenecek sergide kullanılmak üzere ödül, mansiyon ve sergileme alan fotoğrafların orijinal hali; “jpg/JPEG formatında, 150-300 dpi, 8-12 sıkıştırma kalitesinde, kısa kenar en az 1920 piksel, uzun kenar en fazla 3200 piksel kaydedilecek ve 2 MB’tan küçük olmayacak ve 4 MB’ı de geçmeyecek” şekilde istenecektir.

16-Yarışma jürisi gerek duyduğu fotoğrafların orijinalini isteme hakkına sahiptir.

17- Yarışmaya katılanlar “yarışma katılım şartlarını” okuyup kabul etmiş sayılırlar.

Konum Bilgileri

Görüntülenme Sayısı : 392    Eklenme Tarihi : 29 Aralık 2018 Cumartesi    Güncellenme Tarihi : 29 Aralık 2018 Cumartesi