­ TURİZM HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA 17 NİSAN PAZAR GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLEN BİSİKLET ŞENLİĞİNE YOĞUN İLGİ… | Kültür Portalı

Turizm Haftası Etkinlikleri Kapsamında 17 Nisan Pazar Günü Gerçekleştirilen Bisiklet Şenliğine Yoğun İlgi… - Düzce

Bu yıl 40.’sını kutladığımız Turizm Haftası, toplumumuzda turizm bilincini geliştirmek, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacıyla, ülke çapında çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Her yıl olduğu gibi bu yılda Düzce Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından çeşitli organizasyonlarla kutlanan Turizm Haftası, 17 Nisan Pazar günü, ilimiz ve ilimiz dışından gelen katılımcılarla birlikte bisiklet şenliği düzenledi. Gölyaka Kaymakamlığı, Gölyaka Belediye Başkanlığı, Düzce Bisiklet Platformu ve Düzce Üniversitesi Gölyaka Meslek Yüksek Okulu Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü işbirliği ile hazırlanan organizasyona katılım oldukça yoğundu. Bolu, Hendek, Sakarya, Ereğli, İstanbul ve Düzce’den yaklaşık 150 kişinin katıldığı etkinlik Anıtpark’tan başlayarak, Aydınpınar Yolu üzerinden, Çınarlı Köyü, Gölormanı Köyü, Efteni Gölü, Kartal Yuvası, Hacıyakup Köyü ve Gölyaka Kültür Parka kadar devam etti.
Haber ve Duyurular
19.04.2016
Ulusal
Düzce Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
Bisiklet severler güzergah boyunca fotoğraf çekimi ve dinlenmek için belirlenen duraklarda mola verdiler. Bunlardan ilki Gölormanı köyünde bulunan Taç Tarım Doğal ürünler tesisi oldu. Tesiste ikramlarda bulunulurken bisikletliler de dinlenme fırsatı buldu. İlimizin önemli turizm değerlerinden biri olan Efteni Gölü katılımcıların ikinci durak noktası oldu. Burada bol bol fotoğraf çektiren bisikletliler ardından Kültür Parka doğru pedallarını çevirmeye devam ettiler. Kültür Parkta Gölyaka Kaymakamı Murat ŞENER tarafından karşılanan katılımcılar, Gölyaka Kaymakamlığı ve Gölyaka Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen öğlen yemeği ile ağırlanırken güzel havanın da tadını çıkardılar. Bisiklet severler, Düzce Üniversitesi Gölyaka Meslek Yüksek Okulu Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü öğrencilerinin Gölyaka Kent Parkta hazırladıkları kokteyl ikramının ardından Köprübaşı Ömer Efendi Köyünü ziyaret ettiler.

Konum Bilgileri

Görüntülenme Sayısı : 400    Eklenme Tarihi : 19 Nisan 2016 Salı    Güncellenme Tarihi : 19 Nisan 2016 Salı