­ PRUSİAS AD HYPİUM ANTİK KENTİ 2017 DÖNEM SONU KAZI ÇALIŞMALARI KAPANIŞI VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI… | Kültür Portalı

Prusias Ad Hypium Antik Kenti 2017 Dönem Sonu Kazı Çalışmaları Kapanışı Ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı… - Düzce

Prusias ad Hypium antik kenti 2017 Dönem Sonu Kazı Çalışmaları Kapanışı ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı… Konuralp Müzesi konferans salonunda düzenlenen Prusias Ad Hypium antik tiyatrosu 2017 yılı yaz sezonu kazı çalışmaları kapanış bilgilendirme toplantısına Düzce Vali Yardımcısı Vekili Haluk Çakmak, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Düzce Belediye Meclis Üyeleri, İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan Budak, Düzce Üniversitesi Arkeoloji Bölümü öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.
Haber ve Duyurular
25.10.2017
Ulusal
Düzce Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konuralp Müze Müdürlüğü
Toplantıda Konuralp Müze başkanlığında yürütülen arkeolojik kazı çalışmaları 2017 yılı yaz sezonunun kapanması ve çalışmalar kapsamında bulunan tarihi eserlerin tanıtım sunumu yapıldı. Ayrıca Konuralp’de kurulması planlanan “Çocuk Müzesi” çalışmalarının durumu ve içeriği hakkında katılımcılara bilgi verildi. Düzce Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Emre Okan’ın antik kazılar hakkında detaylı bir sunum yaptığı toplantıda Sanat ve Tasarım Fakültesi öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Ayşe Nahide Yılmaz ve Yrd. Doç. Dr. Vildan Işık “Çocuk Müzesi Projesi" nin aşamaları ve kapsamı hakkında bilgiler aktardı.

Konum Bilgileri

Görüntülenme Sayısı : 502    Eklenme Tarihi : 25 Ekim 2017 Çarşamba    Güncellenme Tarihi : 25 Ekim 2017 Çarşamba