­ AKTAŞ ŞELALESİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ VE PAT PAT SAFARİ ETKİNLİĞİNE YOĞUN İLGİ… | Kültür Portalı

Aktaş Şelalesi Doğa Yürüyüşü Ve Pat Pat Safari Etkinliğine Yoğun İlgi… - Düzce

BU YIL 40.’SI KUTLANAN TURİZM HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA AKÇAKOCA İLÇEMİZ AKTAŞ ŞELALESİNE DÜZENLENEN DOĞA YÜRÜYÜŞÜ VE PAT PAT SAFARİ ETKİNLİĞİ KATILIMCILARDAN BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ… Turizm haftasın kutlamaları kapsamında düzenlenen etkinlik Akçakoca Kaymakamlığı, Akçakoca Belediye Başkanlığı ve Aktaş Köyü Muhtarlığı işbirliğinde gerçekleştirildi. Aktaş köyünde bir araya gelen katılımcılar yaklaşık 2,5 kilometre mesafedeki Aktaş Şelalesi'ne ulaşmak için pat patlara binerek yola çıktı. Şelaleye ulaşan turistler burada bol bol hatıra fotoğrafı çekti, gezinin sonunda ise tulum eşliğinde horon oynadı.
Haber ve Duyurular
02.05.2016
Ulusal
Düzce Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Akçakoca Kaymakamlığı, Akçakoca Belediye Başkanlığı, Aktaş Köyü Muhtarlığı
Kültür ve Turizm İl Müdürü Özcan Budak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Turizm Haftası etkinliklerinin devamı olarak, Aktaş köyünde sabah kahvaltısından sonra Aktaş Şelalesi'ne safari yaptıklarını söyledi. Sayın Budak yaptığı açıklamasında 'Aktaş köyüyle şelale arası 2 bin 700 metredir. Bunun 2 kilometresini pat pat ile geldik. 700 metreyi ise yürüyerek şelaleye ulaştık. Bugün, yöre halkının kırsal kalkınmada kullandığı tarım aletlerini biz nasıl istihdam olarak kullanabiliriz diye düşündük. Bugün nasıl cip, bisiklet, motor, safari var ise bunun yanında yöre halkının kullandığı tarım araçlarını bu işin içine katmak istedik.' dedi. 'Pat Pat Safarisi'nin amacının doğayı korumak ve ekonomik kazanç sağlamak olduğunu vurgulayan Özcan Budak, 'Amacımız buradaki yöre halkının kullandığı pat patları boş zamanlarında kullandırarak istihdama dönüştürmek. Buradaki doğayı ve çevreyi korumayı sağlamak, denizle bu doğayı birleştirip, turistik ürün yapıp pazarlamaktır.' diye konuştu. Budak, turistlerin safariden memnun olduklarını, kendilerini adeta 'cennette' hissettiklerini söylediklerini belirterek, tüm turistleri Düzce, Akçakoca ve Aktaş Şelalesi'ne davet etti.

Konum Bilgileri

Görüntülenme Sayısı : 462    Eklenme Tarihi : 02 Mayıs 2016 Pazartesi    Güncellenme Tarihi : 02 Mayıs 2016 Pazartesi