­ AKÇAKOCA’NIN MELENAĞZI, TAHİRLİ, EDİLLİ, KALKIN VE HASANÇAVUŞ KÖYLERİNDE ALAN ÇALIŞMASI YAPILDI… | Kültür Portalı

Akçakoca’Nın Melenağzı, Tahirli, Edilli, Kalkın Ve Hasançavuş Köylerinde Alan Çalışması Yapıldı… - Düzce

29.06.2016 Çarşamba günü Akçakoca Kaymakamlığı ve İlçe Özel İdaresi Müdürlüğü’nden yetkililer, İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan BUDAK, Tahirli, Edilli, Kalkın, Hasançavuş ve Melenağzı muhtarlıkları bölgede su sporları ve alternatif turizm çeşitliliği için alan çalışması yaptılar.
Haber ve Duyurular
30.06.2016
Ulusal
Düzce Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
Yaz sezonunun açılması ve uzun bayram tatili nedeniyle Tahirli, Edilli, Kalkın, Hasançavuş ve Melenağzı’nda bulunan piknik ve mesire yerleri ve işletmeleri de ziyaret edilirken özellikle Melenağzı Köyü’den Karadeniz’e dökülen Büyük Melen üzerindeki 3 km’lik parkur üzerinde tekne turu, kano, jet ski ve olta balıkçılığı gibi aktiviteler için alandaki potansiyeller incelendi. Melenağzı Köyü doğal güzellikleri yanı sıra Gürcü gelenek ve göreneklerini günümüzde de yaşatan bir köydür. Köyün deniz kıyısında olması ve geniş kumsal şeridine sahip olması, yazın önemli miktarda yerli ve yabancı turist çekmesini sağlamaktadır. Melenağzı Köyü adını Karadeniz’e dökülmekte olan Melen Çayı ve bu çayın denize döküldüğü ağız kelimelerinin birleştirilmesi ile Melenağzı adını almıştır. Amerikalılar Karadeniz'de 2 filminin bir kısmı burada çekilmiştir.

Konum Bilgileri

Görüntülenme Sayısı : 1296    Eklenme Tarihi : 30 Haziran 2016 Perşembe    Güncellenme Tarihi : 30 Haziran 2016 Perşembe